+420 731 573 893

Po-Ne: 7.00-21.00

info@deratizacek.cz

kontaktujte nás

Co je

DERATIZACE?

volejte 731 573 893

nebo

Odesílání formuláře...

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Obraz zástupce testu CAPTCHA

aneb proč provádět deratizaci.

Deratizace je souhrn opatření, která vedou k likvidaci nebo omezení výskytu škodlivých a epidemiologicky závažných synantropních a exoantropních hlodavců, včetně zamezení jejich pronikání do objektů.

 

Deratizace je v zásadě o hubení synantropních (žijící v lidských sídlech nepřetržitě) hlodavců, kteří jsou vázáni na člověka. v podmínkách našeho klimatického pásu do této skupiny můžeme zařadit především potkana a myš domácí. převážná část populace těchto druhů žije v lidských sídlištích po celý rok a samostatně nejsou schopni žít vůbec, nebo jen zcela vyjímečně.

Přenašeči nemocí

Hlodavci a jejich paraziti jsou především přenašeči vážných nemocí. Svými výkaly, močí nebo slinami přenášejí choroboplodné zárodky a kontaminují např. vodu a potraviny ve skladech či domácnostech. Potkani a krysy jsou např. přenašeči Weilovi žloutenky, moru či salmonely.  přítomnost myši domácí může způsobit tularémii, leptospirózu či pneumocystózu.

Hlodavci jsou zpravidla hostiteli mnoha druhů parazitů. Blechy, klíšťata a roztoči, kteří parazitují na hlodavci mohou následně napadnout i člověka.

Deratizace v první řadě ochraňuje lidské zdraví a zabraňuje ekonomickým škodám, které hlodavci způsobují. Deratizace chrání váš majetek i vás.

naše služby

Provedení deratizace

Deratizace mechanická - provádí se pomocí odchytových či nástrahových pastí na hlodavce.

Deratizace pomocí požerových nástrah - provádí se pomocí "jedů" nazývané rodenticidy.

Zpravidla se jedná o antikolagulanty, které u hlodavců snižují srážlivost krve, až dojde k vnitřnímu vykrvácení.

Kdy provádět deratizaci

Běžnou ochrannou deratizaci musí podle potřeby zajistit každá osoba jako součást čištění a běžných pracovních a technologických postupů. V tomto případě nabývají deratizace podoby preventivních opatření.

 

Speciální ochrannou deratizaci má povinnost provést ve svých provozovnách každá podnikající fyzická osoba a všechny právnické osoby, pokud dojde ke zvýšenému výskytu hlodavců. Speciální deratizaci mohou vykonávat pouze lidé odborně způsobilí ve smyslu § 58 zákona 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví.

 

Preventivní deratizace by měla být prováděna ve všech objektech či skladech.

 

Represivní deratizace by měla být prováděna při zjištěném výskytu hlodavců.

Cílem deratizace je zmonitorovat aktuální výskyt hlodavců. Cíleně aplikovat nástrahy či pasti. Pravidelně kontrolovat účinnost deratizace a doplňovat nástrahy. Sběr a likvidace uhynulých hlodavců. Návrhy opatření, která by v zabránila hlodavcům pronikat do objektů.

Dokumentaci k veškerým deratizacím si musí zodpovědné osoby schovávat pro případ kontroly.

 

Dodržování zákonů souvisejících s deratizací kontrolují příslušné úřady (například Hygienická stanice hl. m. Prahy). Při zanedbání deratizačních povinností mohou uložit pokutu až do výše 2 milionů korun.

Stanovením odpovědnosti za deratizaci se stát snaží předcházet přemnožení hlodavců, které s sebou přináší mnohá rizika. Nejen majetková, ale především zdravotní.

Kde provádíme deratizaci

- deratizace skladů

- deratizace bytových domů

- deratizace sklepních a půdních prostor

- deratizace hotelových a ubytovacích zařízení

- deratizace výrobních prostor

- deratizace potravinářských podniků

- deratizace restaurací a výroben

- deratizace obchodních prostor

- deratizace zemědělských objektů

- deratizace v kanalizačních sítích

- deratizace venkovních prostor a zahrad

Prověřeno & Garantováno

Využitím našich služeb Vám zaručujeme vysokou kvalitu námi odvedené práce. Garantujeme , že budete spokojeni s hubením škůdců jako mnoho dalších zákazníků.

Každý škůdce má jiné chování a potravu. Proto na každého škůdce používáme jen cílené hubení za pomoci nejúčinnějších látek a technik, které jsme za léta praxe zdokonalili.

Zajistíme pro vás komplexní ochranu Vašich objektů před hlodavci, štěnicemi, šváby a jinými škůdci. Nedovolíme aby se  Vám škůdci vrátili.

 

Cílíme na konkrétní škůdce

Ochráníme Váš domov

Působíme po celé Praze a Středočeském kraji

Pobočky:

Praha 4    Praha 5    Praha 9    Praha 11    Kladno    Mladá Boleslav

Lokality:

Rakovník    Slaný    Beroun    Benešov   Říčany

Most    Chomutov    Mělník    Neratovice

Příbram    Praha Západ    Praha Východ    Plzeň

Kontakt

+420 731 573 893

info@deratizacek.cz

PO-NE od 7:00 do 20:00